Değerli Öğrencilerimiz,

Mevlana Değişim Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliğinden yararlanmak üzere başvuruda bulunmayı planlayan öğrencilerimiz için, Koordinatörlüğümüzce yabancı dil seviye tespit sınavı düzenlenecektir. Söz konusu sınav 1 Mart 2017, Çarşamba günüYabancı Diller Yüksekokulu’nda saat 10:00‘ da gerçekleştirilecektir. Sınav İngilizce dilinde yapılacaktır.

Başvuru Yöntemi:

Sınav ücretsizdir.

Mevlana hareketlilik başvuruları Koordinatörlüğümüzün “app.int.cbu.edu.tr” adresli internet sayfası üzerinden alınacaktır.

Online başvuru dönemi, başlamıştır.  Son başvuru tarihi 20 Şubat 2017, Pazartesi (Türkiye Saati ile) 17:00 olacaktır. Bu tarihten sonra yabancı dil sınavına başvuru seçeneği kapatılacaktır.

Öğrencilerimizin başvuru için Mevlana Koordinatörlüğüne veya Bölüm Mevlana Koordinatörlerine gitmelerine gerek bulunmamaktadır. Başvuru sayfamızdan (app.int.cbu.edu.tr) kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra, “Sınav başvurusu” menüsünü seçmeleri ve “2017 YABANCI DİL SINAVI” altından, girmek istedikleri sınav türünü işaretlemeleri yeterlidir. Ayrıca, sınav başvuru formlarının bir çıktısı alınarak sınav tarihine kadar saklanmalı ve imzalanarak – koordinatörünüze ya da ofisimize imzalatmaya gerek yoktur- sınav girişinde öğrenci kimliği ve nüfus cüzdanı veya ehliyet ile birlikte (yabancı uyruklular için pasaport kabul edilmektedir) ibraz edilmelidir. (Formları Koordinatörlüğümüze getirmenize gerek bulunmamaktadır)

Bu başvurular sadece yabancı dil sınavı içindir. Mevlana Değişim Programı Öğrenci Öğrenim Hareketliliği başvuru dönemi ayrıca açılacaktır.

Yabancı dil sınavı için yukarıda açıklanan yöntemler dâhilinde başvurmayan adaylar, sınava alınamayacaklardır.

Engelli öğrencilerimizin, engel durumlarını ve özel taleplerini mevlana@cbu.edu.tr adresine bildirmeleri halinde sınav salonlarında kendileri için gerekli düzenlemeler Koordinatörlüğümüzce yapılacaktır.

Not:
Gelecek dönemlerde de Mevlana hareketliliğinden yararlanmak üzere başvurmak isteyen adayların dil sınavı başvuruları çevrimiçi (online) sistem üzerinden alınacağından, öğrencilerimizin başvuru sürecinde e-posta adreslerinin bulunması gerekmektedir. Kişisel ya da kurumsal (…ogr.cbu.edu.tr uzantılı) e-posta adreslerinden herhangi biriyle sisteme kaydolmak mümkündür.  Kurumsal e-posta zorunlu değildir.

E-posta adresinizle  app.int.cbu.edu.tr sayfasından kaydolduktan sonra, online başvurunuzu tamamlayınız. Başvuru sonrasında alacağınız çıktıyı saklayınız ve sınav günü yanınızda bulundurunuz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: Sisteme daha evvel kaydolan öğrencilerimiz kaydoldukları e-posta adreslerin ile üye giriş kısmından giriş yapabilirler. Ayrıca e-posta adreslerinizle kaydolurken lütfen Türkçe karakter kullanmayınız.

Başvuru Takvimi için tıklayınız…

Mevlana Değişim Programı Başvuru Sistemi Kullanım Kılavuzu için tıklayınız...

Mevlana Değişim Programı İkili Anlaşmaları için tıklayınız…


Saygı ile duyurulur,

Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Mevlana Değişim Programı Koordinatörlüğü

  • Erasmus +
  • Bologna Süreci
  • Erasmus +Gençlik Projeleri
  • Farabi
  • Mevlana
  • Uluslarası Öğrenci
Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik